14 posts categorized "kvalikvant"

19/10/2015

Test virálního videa: jsme to, co sdílíme

Jsme to, co sdílíme s ostatními. A emoce sdílíme vždy, když jsme s ostatními lidmi - mimikou, gestem, tónem. Na Internetu místo gest sdílíme obsah, který emoce vyvolává. Emoce jsou nakažlivým virem a chtějí být sdíleny. Zejména ty aktivní (high arousal emotions) jako je úžas, překvapení, radost, nebo dojetí. (Arousal Increases Social Transformation of Information)

Emoce_obr

Sdílený obsah bývá povrchní (zachráněná štěňátka, roztomilá miminka atd.), ale obsah není důležitý. Důležité je, že video se zachráněným štěňátkem v člověku vzbudí dojetí, které chce sdílet, aby měl skrze emoci blíže k ostatním. 

Testovali jsme dvě virální videa - jedno z nich se zachráněným šťěňátkem (Budweiser) a druhé od značky Adidas:  

 

A tady jsou výsledky:

 

 
Video Budweiseru vzbuzuje aktivní i pasivní emoce (více těch pasivních než video Adidasu), ale vzbuzuje tyto emoce velmi silně. 
Důkazem je fakt, že více než 60% respondentů video Budweiseru skutečně sdílelo (inteligentní dotazníky Kvalikvant jim sdílení umožňuje přímo z dotazníku). 
 
Budemoce
 
Image1
Podívejte se na vzorový dotazník testu virálního videa, pak se přihlašte do Kvalikvantu, přizpůsobte dotazník pro vaše video a rozešlete svým uživatalům, nebo zákazníkům: Test videa - vzorový dotazník

04/07/2014

MS Brazílie: crowdsourcing

Minulý měsíc začalo v Brazílii mistrovství světa ve fotbale. Zajímalo nás, jak si Češi myslí, že turnaj dopadne. Kdo celý šampionát vyhraje? Jaké bude složení semifinálové čtveřice?
Uskutečnili jsme crowdsourcing, jehož výsledky můžete vidět zde.

Česká hrdost

Zvedneme ruku. Potom zase klesne.
Dnes oheň v nás. A zítra zase led.
Hrozí se dnes, a zítra sotva hlesne.
- Ne živí, mrtví ne. Tak něco uprostřed (V. Dyk)

12/06/2014

Kvalikvant: jak vytvořit dotazník

Návod na to, jak v Kvalikvantu během několika minut vytvořit jednoduchý dotazník:

05/06/2014

Kvalikvant: o panelu respondentů

KK-lidi

 

O ONLINE PANELU RESPONDENTŮ KVALIKVANT

 • V řízeném panelu Kvalikvant je registrováno více než 30.000 českých a více než 8.000 slovenských respondentů.

V RÁMCI PANELU KVALIKVANT:

 • Sestavujeme reprezentativní vzorky české nebo slovenské populace.
 • Vytváříme specifické skupiny respondentů: např. mladých a kreativních, vysokopříjmových respondentů, lékařů, finančních poradců a dalších skupin.
 • Po domluvě s klientem vytvoříme specifickou skupinu uživatelů pro konkrétní výzkum nebo pro tvorbu online komunity kolem značky klienta.
 • Díky integraci Kvalikvantu s volně přístupným nástrojem na tvorbu profesionálních dotazníků může klient sám využít panel a oslovit jeho členy. Nyní máte možnost vytvořit si svůj vlastní profesionální výzkum bez výzkumné agentury.

JAK DO PANELU KVALIKVANT REKRUTUJEME RESPONDENTY?

Rekrutace do panelu probíhá kontinuálně a využívá několika kanálů:

Tazatele a lokální „propojovatelé“ spolupracující s Perfect Crowd ve všech lokalitách v České republice a v klíčových lokalitách na Slovensku.

 • Rekrutace na internetu cílená na specifické skupiny (např. muži s vyššími příjmy) a rekrutace využívající analýzu sociálních sítí.
 • Pomocí technologie "Member get member" rekrutujeme členy na základě doporučení našich stávajících respondentů. Tato metoda využívá již aktivních a osvědčených respondentů.

JAKÉ KONTROLNÍ MECHANISMY APLIKUJEME?

Správa panelu Kvalikvant zahrnuje tyto kontrolní mechanismy:

 • Uživatelé se registrují pouze na pozvání.
 • Výplata odměny je podmíněna unikátním číslem bankovního účtu a členství v panelu korespondenční adresou, unikátním telefonním číslem, emailem a dalšími údaji o respondentovi.
 • Soustavně a kontinuálně probíhá kontrola a aktualizace základních informací o uživatelích, jako jsou věk, vzdělání, region, místo a velikost bydliště.

JAK SE K NAŠIM UŽIVATELŮM CHOVÁME?

 • Naši uživatelé jsou našimi klienty, stejně jako jsou jimi zadavatelé výzkumu.
 • Proto jsme vytvořili přátelskou a uživatelsky příjemnou tvář panelu - Prosebe.cz a Preseba.sk s vizí, kterou je poznání, zábava a možnost měnit svět (o trochu) k lepšímu!
 • Našim respondentům tedy vedle finanční odměny poskytujeme možnost účastnit se zajímavých a zábavných výzkumů, jejichž výsledky zveřejňujeme. Chcete se stát respondentem v našem panelu Kvalikvant a odpovídat na zajímavé dotazníky? Požádejte o registraci přímo ZDE!

21/05/2014

Instantní crowdsourcing

Hledáte název pro nový produkt, nebo novou službu? Kvalikvant.cz umožňuje instatní crowdsourcing. Crowdsourcingový dotazník je krátký a vy ho ani nemusíte sami celý vytvářet - stačí, když si dotazník zkopírujete ze vzorových dotazníků a změníte Váš text.  Link na vzorový dotazník je zde.

Jasnou přidanou hodnotou Instatního crowdsourcingu je jeho interaktivní podstata: respondenti neposkytují jen svoje nápady, ale zároveň hodnotí i nápady ostatních respondentů a jsou nápady ostatních inspirováni k dalším nápadům. Instantní crowdsourcing tak odráží dynamiku diskusních skupin a brainstormingových workshopů. 

Pro instantní crowdsourcing lze využít panel respondentů Kvalikvant, nebo můžete přímo oslovit i vaše vlastní zákazníky. Kromě jasné výhody, tj. generování nového názvu, claimu, nebo tvůrčí myšlenky, má instatní crowdscourcing potenciál zatáhnout vaše zákazníky do hry a přiblížit je vaší značce, nebo produktu. 

Zde je krátký průvodce dotazníkem Instatního crowdsourcingu, včetně podrobného návodu na to, jak dotazník sestavit: 

 

24/04/2014

Kvalikvant: objednávka respondentů

Objednat respondenty

Na Kvalikvantu spouštíme klíčovou součást tohoto nástroje pro kompletní výzkum trhu - tou je možnost objednat si respondenty - reprezentatvní vzorek, nebo určitou cílovou skupinu vybranou z našich 35 000 registrovaných respondentů.

Pro respodnenty, které si objednáte, pak v Kvalikvantu jednoduše vytvoříte inteligentní dotazník, nebo si vyberete dotazník z knihovny dotazníků.  

Objednávání respondentů je zatím v Beta verzi, dolaďujeme a budeme vděční za vaše názory a podněty. Napiště na [email protected]  

14/01/2014

Data, která neexistují

Neexistují fakta, pouze jejich interpretace, říká Nietzsche. Tenhle citát ocení filozof i člověk z reklamy a marketingu, ten ještě víc. Ve výzkumech trhu fakta-data existují, ale jsou dnes natolik dostupná a všudypřítomná, že je přestáváme vnímat a tak pro nás skutečně přestávají existovat. Interpretace přivádí data k životu, dává jim formu  a nechává data mluvit, ohromovat, nudit, provokovat, svádět a zavádět. 

Psali jsme už o výstavě, která probíhá v Long Tale Café: požádali jsme vybrané designery, aby se reprezentativního vzoku Čechů, prostřednictvím Panelu Perfect Crowd, zeptali na to, na co se jich vždycky zeptat chtěli. Designeři se zeptali, Češi odpověděli, designeři dostali data a my jsme je požádali, aby data skrze infografiku přivedli  k životu. 

Designeři použili rozdílné přístupy ke zpracování dat: od precizní a čisté infografiky (Honza Šabach) k hravému a ironickému komentáři výsledků (Yinachi). 

Výstava je pro mě osobně  krokem na cestě vedoucí ke spojení dvou světů: světa dat a analýzy a světa intuice a imaginace. (Ve skutečnosti jsou tyhle dva světy dávno propojené, ale my mezi ně rádi rýsujeme dělící čáru).

Podívejte se na jednotlivé práce tady na našich stránkách, ale určitě se přijďte podívat i k nám do kavárny:

  6a00d83452ea9d69e2019affd9997d970b

  Druhe_pohlavi

 

Hrdost_cechu

 

Oblibena_otazka

Nadprirozerne_schopnosti

Jidlo

Cocoon_white

Cocoon_obaly

Pristi_zivot

Hracky_z_detstvi¨

Spinkova_do_smrti

Msm_vanoce

1471148_10152287588080101_1242544709_n

18/11/2013

Vernisáž infografiky v Long Tale Café

Vernisaz

 

Chcete se vernisáže zúčastnit? Napište si o pozvánku na [email protected] a řekněte nám v mejlu jednou větou, proč Vás tahle akce zajímá. Díky! 

13/11/2013

Psí narozeniny

Screen Shot 2013-11-13 at 14.35.19

Tentokrát jsem využili Kvalikvant k tomu, abychom se zeptali reprezentativního vzorku dospělé populace na to, zda mají psa, jak se jejich pes jmenuje a jestli slaví narozeniny svého psa. 63% tvrdí, že slaví - hlavně ti bohatší z větších měst. Příště se ještě zeptáme, kolik z nich píše svým psům k narozkám přání, nebo peče dort - tím identifkujeme skalní antropomorfizače, kteří pro svého psa (= poslušné a levnější dítě) určitě koupí téměř cokoli. 

Ještě k těm, co oslavují psí narozky: jsou to víc mladší lidi, ve věku 25 – 35 let (42 %), z větších měst (44 % žije ve městech 5.000 – 100.000 obyvatel, které mají rodinný příjem 25 – 40 tisíc Kč (49 %). 40 % z nich využívá leteckou dopravu několikrát do roka – častěji na krátké lety (98 %), ale i na dálkové lety (54 %).

 

Screen Shot 2013-11-13 at 14.21.28