« Instantní crowdsourcing | Main | Future Bakery - kreativní oddělení České Republiky »

27/05/2014

The Americans

Hlavními hrdiny seriálu the Americans je manželský pár. Vypadají jako dokonalí Američané (2 děti, dům na předměstí, auto...), ale nenechme se mýlit, jsou to ruští agenti. Jednou spolu manželé mluví tlumenými hlasy v garáži, aby je neslyšely děti. On: "Podívej se, jak skvěle se nám daří. Máme děti, dům, můžeme si koupit to chceme, stejně už žijeme jako Američani, proč nezačneme být tím, co už stejně jsme?". Ona: "Přece nemůžeme zradit vlast, stranu. Až to bude potřeba, strana nás zavolá atd." 

V seriálu je to trochu jinak, ale představme si, že na manžele-agenty Sověti úplně zapomenou. Ona po zbytek života nakupuje stejně jako on, ale čeká na to, až ta šaráda skončí, bude aktivována jako agentka a pomůže kapitalismu do hrobu. Ona je tak vždycky něčím víc, než ve skutečnosti je.

Opravdovým hrdinou je on - to on se stane přesně tím, čím ve skutečnosti je: autentickým a plnohodnotným zákazníkem. Jí  nemůžete věřit, ani když se ji jednoduše zeptáte, který prací prášek preferuje. Vše, co řekne, bude podmíněno tím větším, než je ona sama. Jemu můžete věřit stoprocentně. Cesta k plnohodnotnému a autentickému zákaznickému zážitku tak spočívá jednoduše v tom, že se staneme tím, čím už jsme - konzumenti bez ideologie a víry, s foťákem namířeným na vlastní obličej.  

 

TrackBack

TrackBack URL for this entry:
https://www.typepad.com/services/trackback/6a00d83452ea9d69e201a73dcc6a97970d

Listed below are links to weblogs that reference The Americans:

Comments

The comments to this entry are closed.