« John Grant: krize středního věku a strategické plánování | Main | Budování brandu je blábol »

23/07/2009

The Economist

Economist očividně nepodceňuje svoje čtenáře/zákazníky. V Česku, kde se inteligence zákazníků podceňuje neustále, by zřejmě vznikla jiná kampaň. Klient by nejprve přenechal svůj vlastní úsudek na "pravdu značky" horoskopu z přílohy sobotních novin jménem Needscope. Needscope by vynesl verdikt: pravda je vpravo dole, ještě kousíček doprava, jo, přesně tam, kde lehce šedivějící chlapíci mhouří znalecky oči a tváří se spokojeně, protože si vybrali správnou banku/kořalku/krejčího atd. Elipsu s Needscopem by pak klient zkopíroval do komunikačního briefu a reklamní agentura by hned věděla, že receptem na úspěch je inzerát s obrázkem lehce šedivějícího chlapíka, který je inteligentní (ale přátelský) a úspěšný (ale ne moc, aby prošel fokuskama) a který reprezentuje všechny lehce šedivějící chlapíky, kteří "chtějí vědět víc" nebo tak něco. Klient by si pak mohl vzít do jedné ruky hotový inzerát, do druhé mapu Needscope a mohl by znalecky a spokojeně přimhouřit oči, protože ten inzerát bude na to místo na vševědoucí mapě sedět jako zadek na hrnec. Akorát, že ta reklama nebude nikoho zajímat.

Neverreadtheeconomist Economist_hirespreview6 Cleveradim2

TrackBack

TrackBack URL for this entry:
https://www.typepad.com/services/trackback/6a00d83452ea9d69e2011571350cde970c

Listed below are links to weblogs that reference The Economist:

Comments

S obsahem souhlas, ale nemyslím, že sis pro ilustraci vybral šťastný příklad. Nový spot Economistu je zajímavý tak prvních 15 vteřin, pak už je to příšerná nuda. To už bych se snad raději díval na jemně prošedivělého Billa Murraye se skleničkou skotské zn. Suntory v jedné a Economistem v druhé ruce. Pro mě jednoznačný propadák.

Máš pravdu, že by ten spot mohl být kratší. Propadák to ale v žádném případě není. Bill Murraye nemá chybu, ale musí u toho bejt i ten japonskej režisér, který ho diriguje.

The comments to this entry are closed.