« Evropa na nás peče | Main | Pád do pasti inovací »

13/11/2008

Spolutvorba kočičí značky

Nedávno jsem psal o tom, jak v Německu (špatně) pochopili termín "spolutvorba" v případě jedné značky kočičího žrádla. Vyzvali tam majitele kočiček, ať fotí a natáčejí vtipné momenty se svými miláčky a ty jim posílají pro další zpracování. Porota vybrala ty nejlepší a se svou reklamní agenturou sestříhala klasický televizní spot, který byl složen výhradně ze záběrů typu Neváhej a toč! Tohle je asi nejklasičtější příklad toho, jak se dá nesprávně vyložit termín spolutvorba. A upřímně řečeno, nemá až tak daleko k focus groupu, známému zabijákovi jakékoli originální idei. Ne, tudy cesta ke spolutvorbě skutečně nevede.

Napadl mě nový pozoruhodný způsob spolutvorby kočičí značky. Chování koček je kapitola sama o sobě. Všichni kdo někdy kočku měli jsou o ni schopni líčit nejrůznější neuvěřitelné historky. Co kočka, to osobnost. A zde se otvírá nový netušený svět možností. Znáte sérii Simon's Cat od Simona Tofielda? SC
Je to britský animátor a vlastník tří koček - Hugha, Jess a Maisie. Na tom člověku je vidět, že kočky miluje a má o nich hluboký insight. Toho využil při tvorbě prozatím tří krátkých filmů, které se staly doslova hitem. Za velmi krátkou dobu dosáhl téměř milionové návštěvnosti své stránky a přes padesát tisíc lidí z celého světa se stalo "předplatiteli", kteří dychtivě čekají na další díl. Fenomenální úspěch ve velmi krátké době, za který by leckterý zoufalý Brand Manager dal nevím co.

Proč tohohle fenoménu dosud nevyužila žádná značka kočičího žrádla mi zůstává záhadou. Místo toho jedou pořád dokola stupidní "německy emocionálně laděné" reklamy a promotions typu získej misku už za 20 čárových kódů. Napadl mě geniální engagementový koncept, spojený s fenoménem Simon's Cat, který by z jakékoli značky kočičího žrádla dokázal během krátké doby udělat totální fenomén. Samozřejmě ho tady nebudu prozrazovat, snad jen řeknu, že v žádném případě nejde o sponzoring nových dílů, ani o product placement. To ale pravidelným čtenářům tohoto blogu stejně dávno došlo... :-)

P.S. Neznáte někdo Brand Managera nějaké kočičí značky, který vidí dál než na misku za dvacet kódů?

TrackBack

TrackBack URL for this entry:
https://www.typepad.com/services/trackback/6a00d83452ea9d69e2010535ec32dc970b

Listed below are links to weblogs that reference Spolutvorba kočičí značky:

Comments

Hlubokej insight o kočkách mě fakt vodvařil.

The comments to this entry are closed.