« Nevýhoda televizní reklamy | Main | Spolutvorba kočičí značky »

12/11/2008

Evropa na nás peče

Je to pradávný český komplex - myslet si, že nás svět sleduje. Ve skutečnosti stačí zajet do světa i docela blízko - třeba do Londýna a dát se s pár lidmi do řeči. V lepším případě se zeptají, jestli je u nás pořád ještě válka, případně nás politují kvůli ruské agresi, protože si nás spletou s Čečenskem.

V této souvislosti mi totálně uniká kampaň na české předsednictví v EU. Pro koho je? A proč? Vážně někdo věří tomu, že Evropa na nás upírá zraky? Doopravdy si někdo myslí, že svou národní poťouchlostí, jak to nazval Mirek Topolánek, někoho nadchneme? Věří dnes ještě někdo tomu, že máme nejhezčí holky, nejlepší pivo a zlaté ruce? Fakt si někdo myslí, že Evropa čeká, až jí to osladíme? Přijde mi příznačné, že jediný kdo si našeho budoucího předsednictví všiml, byl prezident Francie a ministerský předseda spolkové země Bavorsko a v obou případech jsme z toho nevyšli ani trochu dobře. Asi na tom něco bude, co vy na to, česká politická scéno? Kdy konečně přestaneš vyhazovat peníze za nesmyslné kampaně a začneš něco smysluplného spolutvořit?
MBB270f47_euPicture 1 Picture 5

TrackBack

TrackBack URL for this entry:
https://www.typepad.com/services/trackback/6a00d83452ea9d69e2010535e93e56970b

Listed below are links to weblogs that reference Evropa na nás peče:

Comments

aniž bych chtěl jakkoliv hájit současnou kampaň (případně jakékoliv další kampaně současné vlády), bylo by dobré doplnit, že podobné kampaně organizují všechny vlády předsednických zemí.
německo "věnovalo" polovinu unter den linden propagaci svého předsednictví. francie zaangažovala philippe starcka. těchhle kampaní si přece nemá nutně všímat někdo mimo předsednickou zemi, k tomu nejsou určené (imho)

Mě spot velmi oslovil, obsahuje takovou skvělou českou myšlenku zapadající do naší kultury. Mám moc rád, když nějaká česká společnost/značka používá české myšlenky, protože to je jeden z klíčů a my m á m e silné kulturní myšlenky.
Spot navíc v jeho přímočařejším sdělení ještě říká "Češi skutěčně obohacují svět!". To znamená, že tato kampaň buduje "značku Česká republika", alespoň u Čechů k tomu má velký potenciál.

Skutečný problém této kampaně myslím spočívá v tom, že v politice je tolik emocí, jako nikde jinde a názory na politické strany atd. naprosto předurčují názory na věci s nimi spojené, hlavně tedy co dělají.
Když se pak kampaň odehrává jen (nebo přinejmenším z velké části) v klasických médiích a klasickými metodami, vůči kterým už jsou lidé imunní a emoce z politiky se tak jen umocní, není divu, že spousta lidí "brand image" nepřijme nebo nepochopí (což samozřejmě není chybou lidí, ale marketérů :).
Podle mě vybrali skvělou myšlenku (nemyslím konrétně slogan), která má velký potenciál k tomu, aby Češi zase o trochu více "rádi patřily mezi Čechy", akorát je otázka, jak se jim daří ji k lidem dostat..to je můj názor :)

Napadá mě, co kdyby vedle spotu a billboardů existovala existovala ještě druhá tvář kampaně, která by spočívala v šíření, zapojení a vyvolávání té myšlenky v lidech samotných… Kromě toho, že by byla daleko účinější by lidé spíš pochopili samotnou myšlenku.
Btw. ty zlaté české ručičky mi nepřijdou špatné...

The comments to this entry are closed.