« Trhliny v Hypo Real (itě) | Main | YouTube v češtině »

10/10/2008

Zajímavý průzkum

Na stránkách TÝDEN.CZ jsem narazil na zajímavý průzkum. Podle něj má milion lidí v Česku má od pondělního večera hodně zkažený týden. Podle průzkumu se totiž netají svou náklonností k fotbalistům Sparty, kterou potupila konkurenční Slavia. Z tohoto výsledku má naopak radost skoro 1,4 milionu lidí - víc než polovina z nich fandí Slavii, nebo se netají tím, že Spartu nenávidí.

Podle údajů ze zářijového dotazování 1114 občanů České republiky starších patnácti let, vyplývá, že Spartě fandí více než milion Čechů.

Na druhém místě skončil se 625 tisíci fanoušků ostravský Baník. Třetím nejpopulárnějším klubem je se 605 tisíci příznivců pražská Slavia.

Tabulesport48edf3151dcd7_543x390

Sparta a Ostrava vyvolávají mezi fotbalovými fanoušky rozporuplné emoce. Celek z Letné má sice nejvíce sympatizantů, ale rovněž nejvíce odpůrců, přímo ho nesnáší 770 tisíc lidí; ostravský Baník má 645 tisíc odpůrců. Slavia je na tom v poměru fanoušků a lidí, kteří klub přímo nesnášejí, o poznání lépe. Výrazných odpůrců mají fotbalisté z Edenu jen 285 tisíc. Za silnou trojicí obsadily další místa Brno, Olomouc a Liberec, které mají zanedbatelný počet odpůrců. Pozici ve středu tabulky podle oblíbenosti překvapivě obsadili fotbalisté Bohemians Praha, ale i sami organizátoři výzkumu připouštějí, že část dotazovaných zaměnila střížkovský klub za populárnější Bohemians 1905.

Zdroj: TÝDEN.CZ

TrackBack

TrackBack URL for this entry:
https://www.typepad.com/services/trackback/6a00d83452ea9d69e20105356e4ea9970b

Listed below are links to weblogs that reference Zajímavý průzkum:

Comments

Ano, chybí tam Bohemians 1905. Ti sice momentálně nehrají první ligu, ale v oblíbenosti by byli vysoko.

Myslím, že záměna Bohemians Praha (Střížkov) a Bohemians 1905 (tradiční vršovický klub), je zcela evidentní. Je značně nepravděpodobné, že klub bez historických kořenů a odpovídající fanouškovské základny (počet aktivních příznivců je maximálně v řádu stovek), hrající v lize prvním rokem, by se umístil v žebříčku tak vysoko.
Osobně jsem přesvědčen, že u drtivé většiny respondentů došlo k záměně obou klubů, což výsledek značně zkresluje.

The comments to this entry are closed.