« Reklama na obtíž | Main | Testujeme engagementovou reklamu sami na sobě »

22/10/2008

Londýn v Praze, Praha v...

Tak nám skončil druhý ročník konference Londýn v Praze. Jednoznačně nejlepší akce pro lidi z reklamy a marketingu u nás. Myslím, že účastníci téměř bez dechu sledovali převratné novinky ohledně nových engagementových reklamních možností na Facebooku, prezentovaných jeho evropským ředitelem, pobavili se při zajímavých stádních cvičení Marka Earlse a s nadšením se zapojili do společného workshopu na ekologické téma. Z hlediska praktického přínosu pro práci v oboru naprosto skvělé věci. London

Na jednu stranu mě potěšil nebývalý počet mladých tváří. Je skvělé, že těmto věcem naslouchá mladá generace, jež není svázána stereotypy a uvažováním minulosti. Na druhou stranu tak trochu podezírám pořádající agenturu, že nastrčila své vlastní juniorní zaměstnance, aby to blbě nevypadalo, protože celkový počet návštěvníků byl letos rekordně nízký. A tak jsem například u vedlejšího stolu pozoroval ajtíky, jak místo zajímavých inspirací loví wifi signál a stejně mám pocit, že nerozuměli anglicky ani slovo. No co se dá dělat.

Na druhou stranu jsem na konferenci nepotkal, kromě Jirky Janouška z AKA a pár lidí od klienta, ani jednu známou tvář z reklamy. A to jich za těch patnáct let znám nepočítaně. Čím to je? Výší vstupného? Protože akci pořádá jiná síťovka? Nebo už jsme všichni tak chytří a všechno víme? V dnešní době, kdy v celosvětovém měřítku dochází k převratným změnám a vývoji nových možností a nástrojů a kdy je náš trh zaplaven zoufalými nefunkčními reklamami přínáší právě tahle konference důležitou možnost inspirace.

Přestože by se dalo polemizovat s výší vstupného, zbytečně luxusním a pro podobnou konferenci nevhodným prostorem, přesto všechno Jaroslav Cír přinesl do Prahy to nejinspirativnější, co je dnes v Evropě k dispozici a čekal bych, že se vůdčí osobnoti české reklamy sesypou a budou nasávat jako houby po dešti. Snad nová vlna krachujících reklamních agentur (viz poslední vydání M&M) přiměje ty ostatní k opravdové změně. Jinak se my ostatní máme na co těšit.

TrackBack

TrackBack URL for this entry:
https://www.typepad.com/services/trackback/6a00d83452ea9d69e2010535ae0533970c

Listed below are links to weblogs that reference Londýn v Praze, Praha v...:

Comments

Za sebe bych měl následující odpověď: Výše vstupného mi přijde opravdu trochu víc, než jsem schopný/ochotný dát (nebo žádat po zaměstnavateli). Čímž rozhodně nechci tvrdit, že se na tom někdo nějak pakuje. Věřím, že to stálo za to, cením snahu pořádat tenhle typ akcí v ČR, ale to je zatím asi všechno, co k Londýně v Praze můžu říct...

podepisuji příspěvek přede mnou, pro člověka na volné noze je výše vstupného vysoko nad limitem. To byl jediný důvod, jinak bych se velmi rád účastnil. Škoda.

I ja se pridavam k prvnimu prispevku. Az bych prekonal toto je otazka jestli by mne v praci pustili - ale to se da vzit kdyztak volno :)

Já souhlasím s tím, že prostory byly snad až příliš "high" a pokud by se skromnější volba výrazněji promítla do ceny, mohlo by to přispět k vyšší účasti. Na druhou stranu mi kvalita přednášejících přijde na české poměry taková, že nepovažuji za "nemravné" požádat svého zaměstnavatele o uhrazení účasti. A naštěstí je můj "kapitalista" natolik uvědomělý, že každou podobnou příležitost vidí jako investici do budoucnosti a ne mrhání penězi na nějaké "magory z Londýna". Nicméně mám dojem, že se v české reklamní branži nějak zabydlil přístup "Proč bych tam chodil, všecko přece umím, nebo se to dočtu v tisku a na internetu. A navíc to stojí nějak moc peněz..." Vědění nikdy nebylo zadarmo a za tu inspiraci to stojí. Tímto ještě jednou děkuji Jaroslavu Círovi a všem, kteří mi pomohli zase trochu změnit pohled na dění v komunikační branži.

The comments to this entry are closed.