« Testujeme engagementovou reklamu sami na sobě | Main | Bolt útočí »

31/10/2008

iPhone? Me too!

Snad se mnou budete souhlasit když řeknu, že svět mobilní komunikace má dvě éry: B.I. a A.I. - before iPhone a after iPhone. Stejně jako se dnes internet dělí na B.G. a A.G., tedy before a after Google, je iPhone zásadním mezníkem v rozvoji mobilní komunikace. Nedávno jsem v nějakém rozhovoru předvídal, že brzy přijde vlna me too reklamních kampaní nejrůznějších nepovedených napodobenin. A už je to tady. Pokud se prodávají na Khaosan Road v Bangkoku za 25 USD, nemám proti nim nic, protože soudný člověk ví, do čeho jde. IMG_0515

Když se mě ale světově uznávaná značka elektroniky (od které máme mimochodem doma skvělou high-tech lednici) snaží celostránkovým inzerátem přesvědčit o své napodobenině iPhone, která navíc obsahuje (pánbůh s námi a zlé pryč) Windows Mobile, je to jedním slovem ubohé. Co je na tom vtipné a poučné zároveň je fakt, že ani globální marketéři, ani kluci z reklamy dosud nepostřehli, what's the name of the game. Napadla mě v této souvislosti parafráze sloganu, který pro launch iPhonu používali naši operátoři. K téhle nepovedené napodobenině by totiž výborně seděl claim Telefon, na který jste nečekali.

TrackBack

TrackBack URL for this entry:
https://www.typepad.com/services/trackback/6a00d83452ea9d69e2010535ccaefb970c

Listed below are links to weblogs that reference iPhone? Me too!:

Comments

Mě na tom fascinuje, že už ve fázi uvedení na trh jej musí podporovat nabídkou MS Office zdarma. Co k němu budou zdarma přidávat za půl roku? iPod?

The comments to this entry are closed.