« Shift happens... | Main | Trhliny v Hypo Real (itě) »

08/10/2008

Blbá reklama na deník Sport

Přiznám se bez mučení: nikdy jsem moc nebyl na sport. Ani tak, že bych ho dělal, ani tak, že bych ho sledoval. Leč člověk se mění. A já se změnil díky mému sedmiletému synovi, který mě přitáhl k fotbalu. A konkrétně ke Slávii Praha, které jsem začal fandit do té míry, že jsem na Facebooku založil novou, k mému překvapení se rozrůstající, komunitu Slavia Intellectuals. N28939181723_2970 Sice se mi ještě občas podaří udělat sem tam nějaké to Faux pas, jako třeba když se mě tuhle můj syn nahlas na Spartě zeptal, proč neplatil ten slávistický gól a já nevěděl, že to byl off-side a v rozrušení jsem řekl něco škaredého na adresu rozhodčího. Ale jinak mě fotbal začal fakt bavit.

A proč o tom píšu? Protože ani na fotbalovém stadionu bohužel neuniknete reklamě. Pouštějí se tam pěkně nahlas rádiové spoty na různé online sázky a obchody se sportovním vybavením, mně nicméně zaujala jedna reklama, a to na deník Sport. Denik_sport_logo Hlavním hrdinou tohoto díla je sportovní fanoušek, jehož bychom mohli jedním slovem nazvat "guma". Podle hlasu a toho co říká si ho představuji jako padesátiletého, proplešlého, pupkatého typuse v imitaci značkové teplákové soupravy, s levným lahváčem v ruce. Text spotu si nepamatuji úplně přesně, ale říká něco jako: "Nezajímám se o trendy, nevím jak se dělá tiramisu a netuším, kdo zpívá v jakém muzikálu. Zajímám se jen o sport a proto čtu deník Sport." No, proč ne. V reklamní agentuře zřejmě dostali k dispozici nějaký průzkum, který jim řekl, že většina sportovních fanoušků jsou gumy. Budiž. Potom ale absolutně nechápu, proč se v textu rádiového spotu jako jedna z anti-trendových hlášek objevila věta, doslovně cituji, "Nemám high-endový sluchátka". To se zas někdo v kreativním trošku ustřelil. Zkuste se jít zeptat někam do čtyřky těch, pro které je tenhle spot určen. Myslím, že by autora poslali hodně rychle někam do low-endové reality.

TrackBack

TrackBack URL for this entry:
https://www.typepad.com/services/trackback/6a00d83452ea9d69e2010535635f97970b

Listed below are links to weblogs that reference Blbá reklama na deník Sport:

Comments

nechci delat flame, ale - neznam trendy, neumim tiramisu a neznam muzikalovy pevce, je mi padesat, jsem propleslej, pupkatej a nosim imitaci adidasu/nike - preci neznamena, ze jsem guma. :))

to zalezi, jestli mas nebo nemas high-endovy sluchatka

The comments to this entry are closed.