« Hasiči politických kampaní | Main | Logo Perfect Crowd mezi nejlepšími logy za rok 2008 »

30/09/2008

Dva milióny za mrtvolu

Ministerstvo dopravy spouští velkolepou drsnou kampaň s názvem Nemyslíš, zaplatíš. Obávám se, že v tomto duchu byla i připravena. A protože i já na ni přispívám patnácti korunami, dovolím si svůj patnáctikorunový komentář.

V postu s názvem Lži, sex a prachy (v české reklamě) jsem zmínil kampaň na českého kapra, jehož zadavatelem je Ministerstvo zemědělství. Rozpočet 150 milionů Kč. Myslím, že na základě headlinu Ryba je chutná, domácí a zdravá si české ryby začne kupovat asi tak devadesát šest nových spotřebitelů, protože zbytek se bude cítit trapně. Vládnoucí ODS má být realizující agentuře za co vděčná, tak proč neudělat úplně zbytečnou kampaň, v níž se stejně pár tučných kapříků rozdělí i mezi kluky, co spolu mluví.

To drsná kampaň Ministerstva dopravy si vůbec na nic nehraje. Rozpočet 150 milionů. Režie Filip Renč, jenž režíroval (zdarma a z přesvědčení) spoty pro ODS. A plánovaný cíl? Podle dopravního psychologa Martina Kořána pokud bude mít kampaň podobný účinek jako v zahraničí, mohlo by na silnicích zemřít ročně o 60 až 75 lidí méně. To je zhruba dva milióny za mrtvolu. No nekupte to!

Nemyslis

TrackBack

TrackBack URL for this entry:
https://www.typepad.com/services/trackback/6a00d83452ea9d69e2010534faf1d4970b

Listed below are links to weblogs that reference Dva milióny za mrtvolu:

Comments

Zivot ma nevycislitelnou hodnotu, takze bych si s touto kalkulackou vubec nezahraval. Mohli jste se nabidnout, ze to pro ministerstvo udelate zadarmo pokud mate problem s naklady. A usetrili bychom vsichni. Tak snad jindy. Priste zkuste taky zamerit kritiku i do vlastnich rad a vzit zodpovednost do vlastnich rukou. Pro tentokrat budme radi za 60 zachranenych zivotu.

The comments to this entry are closed.