« Na večírku u Idealistů | Main | Röra sig rytmiskt till musik »

22/09/2008

Blake Chandlee, Facebook a budoucnost reklamy

Blake Chandlee je ředitelem Facebooku pro UK a Evropu. 15. října bude mluvit a pracovat s námi na workshopu Londýn v Praze 2.0.

Na videu pro Media Week mluví Blake o Facebooku a reklamě.  Mimo jiné říká:

  • Facebook nevytváří a nechce vytvářet vlastní obsah - chce aplikovat nové technologie a inovovat svůj "core business", kterým je "social utility".
  • Facebook "je social utility", tj. platforma, která umožňuje lidem přenést vztahy s lidmi z offline prostředí do online prostředí a získat nad nimi kontrolu.
  • Budoucnost reklamy na Facebooku (a nejspíš vůbec) je v integraci značek do konverzací, které mezi sebou uživatelé vedou; do toho toku každodenností, který na Facebooku plyne, a který, ač v jednotlivostech banální, je fascinující, v čase a v síle spojení těch toků banalit. (Tohle už Blake neříká, o těch banalitách:)...Více tady...

Blake Chandlee on Facebook from Perfect Crowd on Vimeo.

TrackBack

TrackBack URL for this entry:
https://www.typepad.com/services/trackback/6a00d83452ea9d69e2010534c24716970c

Listed below are links to weblogs that reference Blake Chandlee, Facebook a budoucnost reklamy:

Comments

Když už jsem tuhle zmínil toho Virilia, tak (v souvislosti s Chandleeho videem) ještě maličko přikápnu. V jedné ze svých klasik (La bombe informatique, Galilée, 1999) píše:

"To, co bylo v XIX. století prostou REKLAMOU na nějaký produkt, ve XX. století pak průmyslovou REKLAMOU podněcující touhy, se má ve XXI. století stát čirou KOMUNIKACÍ. Právě proto se vyžaduje rozvinutí reklamního prostoru, jehož horizontem viditelnosti budou dimenze zeměkoule.." (atd. na téma globální reklamy a "univerzálního voyeurismu"). Jeho deset let staré proroctví se tedy zcela naplňuje (a říkejte si tomu WOM, fejsbůkovské konverzace nebo jinak..).

The comments to this entry are closed.